Αρχική Σελίδα » Αθλητικά »

Επισκοπικό Αετοράχη 4-2

Το Επισκοπικό έδειξε την ανωτερότητα και την εμπειρία του απέναντι στην Αετοράχη που προσπάθησε αλλά ήταν πάνω από τις δυνάμεις της. Από την αρχή το Επισκοπικό πίεζε και στο 3ο λεπτό ακυρώθηκε γκόλ του Καραπαπά επειδή ήταν σε θέση οφσάιτ στο 5ο λεπτό ήρθε η έξοχη εκτέλεση του Σταματελάτου από την κορυφή της περιοχής μετά από εκτέλεση φάουλ του Κλιτσινάρη. Το Επισκοπικό συνέχισε να πιέζει και στο 18 μετά από εκτέλεση κόρνερ και την άμυνα της Αετοράχης να ολιγωρεί ήρθε ο Μπουρνάκας και με ανάποδο ψαλίδι έκανε το 2-0.Στο 36 ο Μπουρνάκας βρέθηκε τετ α τετ με τον Κρανά που κατάφερε να αποκρούσει. Στο 37 έγινε το 3-0 μετά από σέντρα του Αναγνώστου από αριστερά στην καρδιά της άμυνας ο Καραπαπάς μόνος του έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα του Κρανα. Στο δεύτερο ημίχρονο η Αετοράχη μπήκε δυναμικά και στα πρώτα 20 λεπτά προσπάθησε να ανατρέψει το σε βάρος της σκορ. Στο 52 έγινε το 3-1 . Στο 63 το Επισκοπικό είχε δοκάρι με τον Καραπαπά. Στο 65 έγινε το 3-2 από την Αετοράχη. Μετά από αυτό ξύπνησε το Επισκοπικό που πίεσε ασφυκτικά κάνοντας ευκαιρίες στο 75 , 81 , 88,89 και ήρθε στο 90 ο Σταματελάτος με έναν κεραυνό έξω από την περιοχή να κάνει το τελικό 4-2